Otomatik Ders Etkinlik Katılım Ölçeği

Derslerde 2haftalık 2 saatlik dersler için en az 2, haftalık 3 veya daha fazla saat okutulan ders için de 3 tane ders etkinlik katılım notu verilmektedir. Öğrencilere verilen ders etkinlik katılım notları bir ölçekle değerlendirilerek yazılı kağıtlarıyla birlikte idareye teslim edilmektedir. Bu sebeple 2 veya 3 ders etkinlik notu verecek arkadaşların kullanabilecekleri otomatik dağılım yapan excell ders etkinlik katılım ölçeklerini sizlerle paylaşıyorum. Giriş sayfasıa e-okuldan not bilgilerini kopyalayın. Sınıf sayınıza göre size lazım olan formu alt sekmeden seçerek kullanın.

Otomatik Dağılımlı İlk Ölçek

Bu ölçekte sizler için 2 ders etkinlik verilen ölçek seçeneği ve 32 ders etkinlik verilen ders için kullanılacak ölçeği birlikte veriyoruz. Vereceğiniz ders etkinlik sayısına göre birini veya ikisini de kullanabilirsiniz. Lütfen her sınıf için ayrı ölçek indirerek düzenleyin.

ÖZELLİKLER:
e-okuldan kopyalayıp belirtilen yere yapıştırın verdiğiniz notu 20 ölçüte her ölçüt max değeri 5 olacak şekilde dağıtır
20 ölçütü siz rahatlıkla değiştirebilirsiniz.
Sayfalama düzenlenmiştir. Yan sayfa ve her sayfada etkinlik notunun biri olacak şekilde yazdırdığınızda ortalı ve sayfaya uyumlu çıktı alırsınız.
(drivede indir seçeneğini göremezseniz dosya > indir > mic.excel yollarını takip edin.)

PROJE DAĞILIM ÖLÇEĞİ >> İNDİR (Açılan sayfada DOSYA>İNDİR yolunu izleyin)

2.ÖLÇEK

30 ve 40 öğrencilik sınıflar için hazırlanmıştır. Ders etkinlik1 ders etkinlik 2 ve ders etkinlik 3 sayfası ayrı ayrı olup 1 sınıf için idaree vermek için 3 etkinlik notunu da çıktı almanız gerekir. Ders etkinlik ve proje kriterlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Hazırda canlı dersler için de geçerli olan kriterler girdim ama siz değiştirebilirsiniz. Sadece genel sayfasındaki bilgileri dolduracaksınız, puan dağılımı otomatik olacak şekilde düzenlenmiştir. Genel sayfasını doldur ve çıktı al bu kadar. Sayfa yönlendirmesi genişliği de ayarlandığı için sıkıntı yaşamazsınız.

Yukarıdaki ölçeği indirmek için TIKLAYINIZ (12.06.2022 Güncellendi – Hatalar giderildi-Açılan sayfada dosya>indir yolunu takip ediniz. Lütfen Paylaşım istemeyiniz)

3.ÖLÇEK

Matematik dersinde bir sınıf için 3 ders etkinlik notu veriliyor. 4 sınıf için toplam 12 ders etkinlik notu ve 12 sayfa çıktı anlamına gelir. Ders etkinlik çizelgesini üç notu bir sayfa olacak şekilde ayarladık. Genel ve kriterler sayfasını güncelleyin. Otomatik dağılıma sahiptir.

Not: Her iki ölçek de Mehmet Ali UZ (Matematik Öğretmeni) tarafından hazırlanmış ve izni ile paylaşılmıştır. Farklı sitelerde izin almadan yapılan paylaşımlar sebebiyle sayfalara koruma getirilmiştir. Sadece genel sayfası ve kriterler sayfasında değişiklikler yapabilirsiniz.

2.ölçeği indirmek için tıklayın.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Otomatik Ders Etkinlik Katılım Ölçeği” için 4 yorum

  1. Merhaba arkadaşlar, otomatik doldurmalı ölçek nasıl doldurulur? Biraz açıklayalım. Not girişlerinizi tamamladıysanız e okul üzerinden hızlı ders notu girişi bölümünden sınıfı seçiniz. Sınıf ve ders seçimini yaptıktan sonra öğrenci listesi girmiş olduğunuz puanlarla listelenecektir. İlk öğrencinin ilk numarasından son öğrencinin not ortalamasına kadar seçim yapın ve seçim bölgesini kopyalayın. Daha sonra excell genel sayfasında a2 hücresini tıklayın. Kopyaladığınız seçimi yapıştırın. Alt sekmede öğrenci sayıları bulunmakta buradan sınıf mevcudunuza göre olan listeyi seçerek kontrol edin ve çıktı alın.

  2. Emeğinize sağlık hocam. 1. ölçeği kullanmak için indirdim. Ders etkinliklerine katılım notu-1 puanlarını dağıtırken 40 kişilik olan listede 28. öğrenciden sonra tüm notu son kritere verdi diğerlerine dağıtmadı. Diğerlerinde böyle bir sorun yok sadece o sekme için geçerli problem. Gözden kaçmış olabilir, düzeltebilirseniz yeni halini indirmek isterim. Kolay gelsin…

  3. formüllerin bozulmaması için koruma eklenmiştir. Her ders için ayrı ölçek indirerek daha rahat kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir