Ortaokul Fen Bilimleri Dersi BEP Planı (Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı)

Ortaokul Fen Bilimleri Dersi dersi için sınıfınızda bulunan özel eğitim-kaynaştırma öğrencileri için uygulayabileceğiniz BEP planlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. BEP planları kişiye özel hazırlanır. Bu yüzden öğrencinin hangi düzeyde olduğunu bilmeniz ve buna göre çok basite kaçmadan öğrenci düzeyinde bir BEP planı hazırlamalısınız.

BEP PLANI BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Farklı sınıflarda benzer seviyelerde öğrencim var. İkisi için de aynı planı kullanabilir miyim?
  Evet.
 • 8.Sınıfta çok alt düzeyde öğrencim var , benzer durumda 5.sınıfta da öğrencim var. Aynı planı ikisine uygulayabilir miyim.
  EVET.
 • BEP Planlarını her öğrenci için ayrı mı hazırlamalıyım?
  Evet, aynı planı kullanacaksanız bile isim soy isim bilgilerini değiştirerek ayrı BEP planı hazırlamalısınız.
 • Kaynaştırma öğrencisine yazılıları nasıl hazırlamalıyım?
  Kaynaştırma-özel eğitim öğrencileriniz için hazırlamış olduğunuz BEP’leri dikkate alarak öğrencinizin 1 ders saatinde yetiştirebileceği soru sayısında yazılı hazırlamalısınız.

BEP hazırlanmış bir öğrenciye diğer sınıfa uyguladığınız yazılı sınavları değerlendirme amacıyla kullanamazsınız. Bununla birlikte BEP hazırlanan öğrenci hazırladığınız yazılıdan 90, 100 alacak diye bir kural yok. Bunu dikkate alarak öğrenci düzeyine uygun BEP hazırlayarak buna uygun sorularla sınavı tamamlamalısınız.

Ortaokul Fen Bilimleri Dersi BEP Planı (Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı)

Aşağıda örnek BEP planlarına ulaşabilirsiniz. Özellikle planlarda başlama bitiş tarihleri ve öğrenci okul bilgileri güncellenmelidir.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir