2 yıllık Maaş Artış Oranları için 7.dönem Toplu Sözleşme Tarihi Belli Oldu

2024 ve 2025 yıllarında memur ve memur emeklisine zam için yapılacak 7.dönem toplu sözleşmesi için hazırlıklar devam ediyor. Yapılan toplu sözleşmelerde memurların her 6 ayda alacağı zam oranlarının yanında kazanılacak haklar da gündeme geliyor.

Yaklaşık 3,5 milyon memur ile 2,5 milyon memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranının belirleneceği 2024-2025 yıllarını kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri, 1 Ağustos itibarıyla başlayacak.

7.dönem Toplu Sözleşme İstenilen Zam Oranları

Daha önceki toplu sözleşmelerde farklı oranlar istense de enflasyonun yüksek çıkması sebebiyle zam oranı+enflasyon farkı (toplamı enflasyon rakamıdır) alan memurlar ve memur emeklilerinin maaşlarına 2024 ve 2025’de istenen zamlar masaya yatırılacak.

Zam Oranları Ne Zaman Belli Olacak?

Yapılacak görüşmelerde rakamlar beğenilmezse görüşmeler devam edecek ama nihai karar Ağustos ayı sonuna kadar verilmiş olunacak.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir