2023 Yaz Dönemi Fen Bilimleri Kurs Planı

Her yıl özellikle Fen Bilimleri öğretmenlerin evrak işlerini yürüttükleri Eylül ayının ilk 2 haftalık döneminde, yeni eğitim öğretim döneminde işlenecek kazanımların, yapılacak deneylerin, ilişkilendirilecek derslerin, yazılı sınav tarihleri ile çeşitli belirli gün ve hafta tarihlerinin yer aldığı bir plan tablosu hazırlanır. Bu tablo yıllık plan olarak da adlandırılır. Uzun uğraşlara girmeden yıllık planları sitemizden bulabilirsiniz.

DYK 2023 Yaz Dönemi Matematik Kurs Planı

  • Fen Bilimleri 6.sınıftan 7.sınıfa geçenler içinkurs planı:
    7.sınıf kazanımlarından hazırladığım Fen Bilimleri kurs planıdır. 6.sınıf konu tekrarı yapacağım derseniz kazanımları 6.sınıf kazanımlarıyla değiştirerek kullanabilirsiniz. Planı indirmek için tıklayınız.
  • Fen Bilimleri 7.sınıftan 8.sınıfa geçenler için kurs planı:
    8.sınıf kazanımlarından hazırladığım Fen Bilimleri kurs planıdır. 7.sınıf konu tekrarı yapacağım derseniz kazanımları yukarıdaki planı kullanabilirsiniz. Planı indirmek için tıklayınız.

Yıllık plan içerisinde yer alan kazanımlar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenmiş olsa da gerek eğitim bölgesi koşulları gerekse okul kitabı yayın evlerinin farklı olmasından ötürü öğretmenlerce yeniden elden geçirilip düzenlenmektedir.

Sitemizde özellikle her eğitim öğretim yılının hemen başında yayımladığımız yıllık planlar özenle hazırlanıp, süreç içinde bir Fen Bilimleri öğretmeninin ihtiyacını karşılayacak bir şekilde yayımlanmaktadır. Aşağıda linki yer alan yıllık planını word formatında indirip, üzerinde kendi eğitim öğretim bölge ve imkanlarınıza göre düzenleme yapabilirsiniz.

Fen Bilimleri 2023-2024 Yılına Ait Yıllık Planlar

2023 Eylül ayı itibariyle linklerini aktif edeceğimiz güncel yıllık planlara 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güncel Yıllık Planlar konumuzdan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir