5.Sınıf 2021-2022 Fen Bilimleri Günlük Planları

Fen Bilimleri dersi öğretmen kılavuz kitabı olmadığı için günlük planlar hazırlanılması gereken derslerden bir tanesi. Fen bilimleri dersi 5.sınıf hafta hafta işlenecek konulara ve konu özetlerine aşağıdaki planlardan ulaşabilirsiniz. Ders öğretmenlerimiz ve özellikle yeni atanmış sözleşmeli öğretmenlerimizin dosyasında bulunması gereken günlük planlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

5.Sınıf 1.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı  F.5.1.1.1. Güneş’in özelliklerini açıklar.

5.Sınıf 2.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.1.2. Güneş’in büyüklüğünü Dünya’nın büyüklüğüyle karşılaştıracak şekilde model hazırlar.

5.Sınıf 3.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.2.1. Ay’ın özelliklerini açıklar. F.5.1.2.2. Ay’da canlıların yaşayabileceğine yönelik ürettiği fikirleri tartışır

5.Sınıf 4.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.3.1. Ay’ın dönme ve dolanma hareketlerini açıklar.

5.Sınıf 5.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.3.2. Ay’ın evreleri ile Ay’ın Dünya etrafındaki dolanma hareketi arasındaki ilişkiyi açıklar.

5.Sınıf 6.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.4.1. Güneş, Dünya ve Ay’ın birbirlerine göre hareketlerini temsil eden bir model hazırlar.

5.Sınıf 7.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.1.4.1. Güneş, Dünya ve Ay’ın birbirlerine göre hareketlerini temsil eden bir model hazırlar.

5.Sınıf 8.Hafta Fen Bilimleri Günlük PlanıF.5.2.1.1. Canlılara örnekler vererek benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırır.

5.Sınıf 9.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.2.1.1. Canlılara örnekler vererek benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırır.

5.Sınıf 10.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.2.1.1. Canlılara örnekler vererek benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırır.

5.Sınıf 11.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı  F.5.3.1.1. Kuvvetin büyüklüğünü dinamometre ile ölçer. F.5.3.1.2. Basit araç gereçler kullanarak bir dinamometre modeli tasarlar.

5.Sınıf 12.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.3.2.1. Sürtünme kuvvetine günlük yaşamdan örnekler verir. F.5.3.2.2. Sürtünme kuvvetinin çeşitli ortamlarda harekete etkisini deneyerek keşfeder

5.Sınıf 13.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.3.2.3. Günlük yaşamda sürtünmeyi artırma veya azaltmaya yönelik yeni fikirler üretir.

5.Sınıf 14.Hafta Fen Bilimleri Günlük PlanıF.5.4.1.1. Maddelerin ısı etkisiyle hâl değiştirebileceğine yönelik yaptığı deneylerden elde ettiği verilere dayalı çıkarımlarda bulunur.

5.Sınıf 15.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.4.2.1. Yaptığı deneyler sonucunda saf maddelerin erime, donma, kaynama noktalarını belirler.

5.Sınıf 16.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.4.3.1. Isı ve sıcaklık arasındaki temel farkları açıklar. F.5.4.3.2. Sıcaklığı farklı olan sıvıların karıştırılması sonucu ısı alışverişi olduğuna yönelik deneyler yaparak sonuçlarını yorumlar.

5.Sınıf 17.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.4.3.2. Sıcaklığı farklı olan sıvıların karıştırılması sonucu ısı alışverişi olduğuna yönelik deneyler yaparak sonuçlarını yorumlar. F.5.4.4.1. Isı etkisiyle maddelerin genleşip büzüleceğine yönelik deneyler yaparak deneylerin sonuçlarını tartışır.

5.Sınıf 18.Hafta Fen Bilimleri Günlük Planı F.5.4.4.1. Isı etkisiyle maddelerin genleşip büzüleceğine yönelik deneyler yaparak deneylerin sonuçlarını tartışır.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir