6.Sınıf Matematik Dersi 1.Dönem Genel Tekrar Denemesi

Matematik dersi ortaokulda öğrencileri zorlayan derslerin başında gelmektedir. Matematik dersini anlayarak iyi bir şekilde ilerlemek isteyen bir öğrenci anlatılan konularla ilgili farklı soru tiplerini de çözmeli. Öğrencilere farklı soru tiplerini gösterebilmek adına sitemizde ara ara denemeler paylaşmaktayız. Ücretsiz deneme isteyen arkadaşlarımız bu yazımızda 6.Sınıf Matematik Dersi 1.Dönem Genel Denemesine ulaşabilir.

6.sınıf matematik denemesi (1.dönem tekrarı)ni hazırlayan Umut SAKMAN öğretmenimize ve dizgileyen Abdullah YEŞİLYURT öğretmenimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

6.sınıf matematik Deneme içeriği: Üslü ifadeler, bölünebilme kuralları, çarpanlar ve katlar, asal sayı, işlem önceliği, EBOB EKOK problemleri, kümeler, tamsayılar, kesirlerde sıralama, kesirlerle işlemler, kesir problemleri.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir