BEP Dosyası ve Toplantıda Görüşülecek Konular

BEP Birimi tarafından sene başlarında düzenlenen toplantı ile bir sınıfta kaynaştırma öğrencisi olarak bulunan öğrencilerin durumu görüşülerek izlenecek yol haritası belirlenir. Öğrencinin gelişimsel durumu, raporları ve aile görüşü dikkate alınarak öğretmenler bu durum ışığında BEP hazırlarlar. Öğrenciye hazırlanacak BEP öğrenci seviyesinde olmalı ve gelişimini sağlamalıdır. Çok kolay olup öğrenciyi yerinde saydırmak ya da çok üst seviyede olup öğrencinin erişemeyeceği kazanımları vermek doğru değildir. Bu yüzden bu öğrencilerin aileleriyle görüşerek durumları hakkında bilgi sahibi olunmalı, öğrenciler izlenmeli ve seviyesine uygun onu bir adım yukarı taşıyabilecek doğru BEP hazırlanmalı.

Görüşmede görüşülen konular genellikle hangi derslerden BEP hazırlanacağı, hangi derslerden destek eğitim verileceği, öğrenci takibinin nasıl yapılacağı konularıdır.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir