Matematik Uygulamaları 6.Sınıf Günlük Plan

Matematik Uygulamaları 6.Sınıf Günlük Planları paylaşmaya başlıyoruz. Gelen dönüşlere ve kullanımlara göre devam edeceğim. Lütfen sitemizde indirdiğiniz döküman hakkındaki düşüncelerinizi ve kullanım durumunuzu bir kaç cümle ile yorum olarak belirtiniz.

Matematik Uygulamaları 6.Sınıf 1-2.hafta: MU.6.1.1. Doğal Sayılarla İşlemler MU.6.1.1.1. Üslü sayılarla hesaplamalar gerektiren günlük hayat problemleri çözer.

Matematik Uygulamaları 6.Sınıf 3,4.hafta: MU.6.1.1. Doğal Sayılarla İşlemler MU.6.1.1.2. Doğal sayılarla ortak çarpan parantezine alma ve dağılma özelliğine yönelik problemler çözer

5-6.Hafta Matematik Uygulamaları Dersi Günlük Planı: MU.6.1.2.1. İki doğal sayının ortak bölenleri ile ortak katlarını belirlemeye yönelik problemler çözer.

7-8.Hafta Seçmeli Matematik Günlük Ders Planı: MU.6.1.3.1. Kümelerle ilgili temel kavramları günlük hayat durumları ile ilişkilendirir.

9-10.hafta Matematik Uygulamaları GÜnlük Plan: .6.1.4.1. Tam sayıları anlamlandırabilecek modeller geliştirir. 

11-12-13.Hafta Günlük Plan Seçmeli Matematik: MU.6.1.5. Kesirlerle İşlemler MU.6.1.5.1. Kesirlerle işlem yapmayı gerektiren problemleri çözer. ortokuldokuman.com

14-15-16.Hafta Günlük Plan Seçmeli Matematik: MU.6.1.6.1. Ondalık gösterimleri verilen sayılarla dört işlem yapmayı gerektiren problemleri çözer.

17-18.Hafta Günlük Plan Seçmeli Matematik: MU.6.1.7.1. Günlük hayatta oranın farklı kullanım alanlarını inceler.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Matematik Uygulamaları 6.Sınıf Günlük Plan” için 5 yorum

  1. Aşırı beğendim. Apaşırı beğendim. ALLAH sizden razı olsun. günlük planlar yıllık planlar… tamamı harika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir