Öğretmenlerin Haziran Ayı Mesleki Semineri Olacak mı

Eğitim öğretimin tamamlanması haberi ardından öğretmenlerin seminerler konusunda olacak mı olmayacak mı sorusu artmış durumda. Haziran ayının son iki haftası mesleki gelişim seminerleri ile ilgili son durum nedir, seminerler olacak mı?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki yakın tarihte konuyla ilgili detaylı açıklama yapılacaktır ve seminerlerin yapılıp yapılmayacağı yapılacaksa istenilen okulda seminerlere katılımın olup olmayacağı öğretmenlere duyurulacaktır.

Covid 19 salgınının yavaşlaması alınan tedbirlerin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi. Özellikle haftasonu uygulanan sokağa çıkma yasakları vaka sayılarında yavaşlamaya direkt etkili önlemlerden. Bu önlemler kapsamında beklenen gelişmelerden bir tanesi de öğretmenlerin mesleki seminerlerin de Eylül ayında başlaması.

Ama öğrencilerin okullarda olmayışı sebebiyle öğretmenler okullara çağrılarak mesleki seminerlere katılımı istenilebilir. Özellikle 2020-2021 eğitim öğretim yılında dikkat edilecekler, yılsonu iş işlemlerinin tamamlanması, hazırbulunuşluk ve öğrenci eksikliklerinin giderilmesi yönünde yapılacak çalışmaların planlanması, yıl sonu evrak teslimi gibi durumlar sebebiyle mesleki çalışmaların yapılacak olması daha kuvvetli bir ihtimal.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir