Pentago Oyun Kuralları Online Pentago Oyna

Bu oyunda amaç 5 taşı yatay dikey çapraz yan yana getirmektir. Bunu yaparken rakip taşlarının sizden önce bunu yapmayı engelleyici hamleler de düşünmeniz gerekiyor.

Her hamlede bir taş koyduktan sonra 4 bölmeden bir tanesini saat yönünde veya saat yönü tersinde çeviriyorsunuz ve sıra rakibe geçiyor.

Pentago oyunu 2 kişi kişi arasında oynanıyor ve oynaması gerçekten çok zevkli zeka oyunlarından. Pentago kutusunun içerisinde 18 adet beyaz 18 adet de kırmızı taş(bilye) bulunuyor.

Yukarıda MEB bağlantısında da oynayabileceğiniz PENTAGO oyunu online verilmiştir. İlk siz, ikinci de rakibiniz oynayarak birbirinize karşı oynayabilirsiniz. Bilgisayara karşı oynama seçeneği bulunmamaktadır.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir