Temmuz Ayı Maaş Farkı ve Seyyanen Zam Bu Tarihte Yatacak

Memurlara yapılan yüzde 17,55’lik zam sonrası oluşan maaş farkı ve seyyanen verilen 8 bin 77 lira ek zamlı maaş henüz memurların hesabına yatmadı. Peki bu farklar ne zaman yatacak?

Yılda iki kez zamlanan memu maaşlarında zam oranı belli oldu. Buna göre; en düşük memur maaşı 22 bin 17 TL’ye yükseldi. Bilindiği üzere memur maaşları her ayın 15’inde hesaplara yatırılıyor. Maaşların yatmasıyla bilikte yüzde 17,55’lik zam sonrası oluşan maaş farkı ve seyyanen verilen 8 bin 77 lira ek ücretin yatması bekleniyor. İlden ile farklılık gösterse de bu maaş farkı 24-31 Temmuz arasında yatması bekleniyor.

Seyyanen zam 15 Temmuz 2023 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe gireceğinden, seyyanen zamma ilişkin 1-14 Temmuz tarihleri için ayrıca maaş farkı ödenmeyecek.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir