YKS Tercih Sürecinde Danışmanlık Hizmeti Verilecek

YKS Tercih Sürecinde Danışmanlık Hizmeti Verilecek: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih yapacak öğrencilere 27 Temmuz’dan itibaren 81 ilde rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından danışmanlık hizmeti verileceğini bildirdi.

11 bin 181 rehber öğretmen/psikolojik danışman, öğrenci ve veliler için görev yapacak

27 Temmuz’dan 8 Ağustos’a kadar yapılacak söz konusu çalışmada, 11 bin 181 rehber öğretmen/psikolojik danışmanın öğrenci ve veliler için 81 il ve ilçelerde açılan tercih danışmanlığı birimlerinde görev yapacağını kaydeden Bakan Tekin; öğrencilerin lise tercih danışmanlığı hizmetini, mezun oldukları liseler, rehberlik ve araştırma merkezleri ile halk eğitimi merkezlerine müracaat ederek alabileceğini belirtti. Tekin, tercih danışmanlığı hizmeti sunmak üzere liselerde 9 bin 735, halk eğitimi ve rehberlik araştırma merkezlerinde de bin 446 birim kurulduğuna işaret etti.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir