2024 ve 2025 Memur Maaşları için Toplu Sözleşme Masası Talepleri

5 milyon memur ile 3 milyon memur emeklisinin 2024 ve 2025 yıllarında aylık maaşlarına yapılacak zam ile refah düzeyini artırmak için düşünülen tedbirlerin, isteklerin dile getirileceği 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başlıyor. Kamu işveren heyeti ile memur sendikaları arasında bir ay boyunca sürecek görüşmeler 1 Ağustos 2023 günü başlayacak. Peki 2024-2025 yıllarındaki maaş ve aylık artışları ne kadar olacak? Memurların talepleri neler? Ne kadar zam yapılacak?

Masada tam 120 maddelik teklif var. Maaş artış oranlarıyla birlikte kira yardımının da aralarında bulunduğu 120 maddelik teklifini 24 Temmuz’da kamuoyuyla paylaşacak Memur-Sen, aynı gün teklif dosyasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacak.

  • Maaş artış oranlarının yanında memurlara kira yardımı
  • En düşük memur maaşının işçi maaşının üzerinde olması
  • Memurların ulaşımı için yardım
  • 1. dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge 
  • Diğer sosyal haklar

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir