7.Sınıf Taktir Teşekkür Belgesi Hesaplama

7.sınıf öğrencileri yıl sonu karne notlarına göre hangi belgeyi alacaklarını kolaylıkla hesaplayabilirler. Kolay ve hızlı taktir teşekkür hesaplama programı 7.sınıflar için sitemizde. Taktir teşekkür hesaplamak için aşağıdaki 7.sınıf taktir belgesi hesaplama – teşekkür belgesi hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

7.sınıfların haftalık 35 saat dersi bulunmakta. 3 seçmeli dersle birlikte aşağıdaki saat ve dersler toplamda haftalık 35 saat karneye etki etmektedir. Ders saatlerinde değişiklik varsa veya eksik dersler varsa aşağıdaki menülerden düzenleyebilirsiniz.

7.Sınıf Taktir Teşekkür Belgesi Hesaplama

SADECE DERS ORTALAMASINI DOLDURUNUZ
3 ADET SEÇMELİ DERS SEÇİNİZ VE ORTALAMALARINIZI GİRİNİZ

[takdir_tesekkur_hesapla7]

7.Sınıf Taktir teşekkür Hesaplama

7.sınıf taktir teşekkür hesaplamak için e okuldan karne notlarınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Ya da ortalama şu düşer dediğiniz notlarla da hızlı bir şekilde 7.sınıf yıl sonunda hangi belgeyi alacağınızı kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Taktir almak için ve teşekkür almak için bazı ders ve ortalamalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle ortak olarak bir belge almak için dikkat edilecekleri açıklayalım:

  • Türkçe ders ortalaması en az 55.00 olmalı
  • Zayıf (45.00 altında not) notunuz olmamalı

Yukarıdakilerle birlikte hesaplama sonrası yıl sonu ortalamanız 70-85 aralığında ise teşekkür belgesi, 85.00 ve üstü ise taktir belgesi alırsınız. Peki hesaplama nasıl yapılır? Taktir teşekkür hesaplama aracımız arka planda nasıl çalışıyor?

Taktir-teşekkür almak için her dersin ağırlığı hesaplanır. Bunun için ders ortlamanız o dersin haftalık saati ile çarpılır. Örneğin Türkçe haftada 6 saat, ortalamanız 70 ise 70*6=420 puan getirisi vardır. Bütün dersler için bu ağırlıklar hesaplanır ve haftalık toplam ders saati olan 35’e bölünerek yıl sonu ortalamanız hesaplanır. Yıl sonu ortalama hesabınıza göre de hangi belgeyi alacağınız hesaplanmış olur.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir