Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışılmalı?

18-22 Kasım 2019 ve 6-10 Nisan 2020 tarihleri 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk defa uygulanmaya başlanan ara tatil tarihleri. Özellikle 1.dönem ve 2.dönem ilk yazılılardan sonra verilecek olan bu ara tatillerde öğrenciler nasıl ders çalışmalı, nasıl bir program uygulamalı.

Başarılı olmak için genel tekrar, soru çözümü oldukça önemli. Genel tekrarla birlikte bu tekrarlara ait soru çözümü yapılmadığı taktirde konular havada kalabilmekte ve tam olarak bir öğrenme sağlanamamakta. Bu yüzden kalıcı öğrenmenin sağlanması, öğrenilen bilgilerin aktarılması için az önce de belirttiğimiz hususlara dikkat edilmeli.

Ara Tatiller Başarı için Önemli

Ara tatillerde doğru bir planla genel tekrarlar tamamlanarak soru çözümü yapılmalı. Burada doğru planlama oldukça önemli. Çünkü 9 günlük tatilin 9 gününde de ders çalışma – çalışma isteğini azaltacak olumsuz bir durum. Bunun için bu 9 günün en az 5 gününde tüm dersleri tekrar yapabilecek şekilde bir planlama okul başarısını artırmada ön plana çıkacaktır.

Ara tatiller bu eğitim öğretim yılında olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de devam edecek. Özellikle başarı yönünden bir üst seviyeye çıkmak isteyen öğrenciler bu ara tatilleri doğru değerlendirmeli.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir