EBA Canlı Sınıf Nasıl Kullanılır?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Entegre uzaktan eğitim yaklaşımıyla EBA Canlı Sınıf uygulamasını devreye alıyoruz.” dedi. EBA artık canlı sınıf bölümüyle birlikte daha aktif. EBA Canlı sınıf uygulamasıyla artık öğrenciler kendi öğretmenlerinin dersini canlı olarak dinleme imkanına sahip olacak. EBA canlı sınıf ile birlikte öğretmenler dersleri uzaktan eğitim ile EBA üzerinden kendi öğrencilerine anlatabilecek.

EBA Canlı Sınıf Nasıl Giriş Yapılır?

Canlı sınıfa giriş için özel bir ayara ihtiyaç duymuyacaksınız. EBAya giriş yaparak sol sekmeden canlı sınıfı seçerek giriş yapabilirsiniz.

EBA Canlı Sınıf Uygulaması

EBAya giriş yaptıktan sonra sol menüden Canlı Sınıf bölümüne tıklayarak canlı sınıf bölümüne geçiş yapıyorsunuz. Burada üst bölümde sizlere canlı sınıf için yüklemeniz gereken uygulama linki yer alıyor. PCde yüklü değilse tıklayarak yükleyebiliyorsunuz.

EBA Canlı Sınıf Ders Saatleri

EBA Canlı sınıf bölümünden öğrenciler hangi ders saat kaçta başlayacak bunların bilgisine erişebilir. Canlı derslerde öğretmen ve öğrenciler online bir şekilde derse katılım fırsatına sahipler. Bu sayede anlaşılamayan yerleri öğrenciler sorabilir, öğretmen istediği öğrencisini ön plana alarak soruyu çözmesini isteyebilir.

Canlı Sınıf İçin İnternet Gerekli mi?

Canlı Sınıf EBA uygulaması altyapısında olup Zoom programı altyapısında olduğu için internet ücreti kesecektir.

EBA Canlı Derse Girmesem Ne Olur?

Canlı dersler okul idaresi tarafından planlanmakta olup belirtilen saatlerde öğretmenin girişiyle birlikte öğrencilerin girişi mümkündür. Canlı derslerde öğretmenler ders tekrarı, örnek soru çözümü gibi etkinlikler yapmakta olup öğrencilerin dersleri pekiştirmesi için önemli bir yere sahip olduğu doğrudur. Öğrencilerin bu sebeple bu derslere zamanında giriş yapması önemlidir. Öğrencilerin internetinin olmaması sebebiyle EBA canlı ders kullanımı yüzdesi ortalama seviyededir.

Canlı Ders EBA Üzerinden Yapılabilir mi?

Canlı derslerin planlanması öğretmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Anlatılacak konu veya çözülecek testleri öğretmen seçmekte olup EBA üzerinden de kolaylıkla dersler işlenebilir. PC ekranını paylaşma yöntemiyle EBA testlerini etkileşimli tahta modunda açarak derslerinizi işleyebilirsiniz.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

EBA Canlı Sınıf Nasıl Kullanılır?” için 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir