EBA Testleri PDF Formatında Kullanma

EBA üzerinden hem öğrenciler hem de öğretmenler konu ile alakalı tarama testlerine, kazanım testlerine, konu özet videoları ile birlikte konu özetlerine erişebilmektedir. EBA yayın hayatına başladığı günden bu yana öğrenciler ve öğretmenler tarafından oldukça etkin kullanılan sistemlerden biri haline gelmiştir.

Çoğu öğretmenimizin kullandığı yöntemlerden biri de EBA testlerinin pdf halinde öğrencilere dağıtılarak çözdürülmesi yoluna gidilmesidir. Peki EBA testlerini PDF formatında nasıl kullanabiliriz?

Öncelikle EBA öğretmen girişi yaptıktan sonra indirmek istediğimiz test, öğretmene özel test, kazanım testi veya tarama testine gidiyoruz. Testi görüntülemeden önce aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda yazdır butonuna tıklıyoruz.

Yazdır butonuna tıkladığımızda test PDF formatında açılmaktadır. İstenirse açılan ekrandan kaç sütun olduğunu ayarlayabilirzi. İster tek sütunda isterse de iki sütunda pdf formatında açmış olduğunuz testi indirerek kullanabilirsiniz.

Bu özelliğiyle de oldukça çok kullanılan EBA testlerinde yer alan soruları buradan alınacak ekran görüntüsüyle kolaylıkla yazılılarda da kullanabilirsiniz.

EBA son güncellenen haliyle birlikte öğretmenlerin uzaktan eğitimi de dahil mesleki gelişimlerini de içeren paylaşımlarıyla daha güzel bir hale geldi.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir