LGS Sınav Uygulaması Nasıl Olacak Bilinmesi Gerekenler

2023 yılında uygulanacak olan LGS sınavıyla ilgili sınav sürecinde karşılaşılacak durumlar ve dikkat edilecekleri paylaşmak istiyoruz. Tüm öğrencilerimize girecekleri sınavda başarılar..

LGS Sınavı 2 Oturumda Uygulanacak

Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

Sabah 9.30 da başlayacak olan Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. Burada sadece Türkçe dersinde 20 soru bulunmakta olup diğer üç dersin her birinde 10’ar soru bulunmaktadır.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak. Her soru için 2 dakikalık bir süre olması öğrencileri biraz zorlayacak. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak. Yani yanlış cevaplar doğru cevapları götürecek.

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Sınav Arası

1.oturum 9.30 da başlayacak ve 10.45’te tamamlanacak. İkinci oturum sayısal oturumu ise 11.30’da başlayacak. Öğrenciler bu sınav arasında okullarında bekleyecek ve okul bahçesi dışına çıkmayacaklar. Bununla birlikte 11.15 gibi 2.oturum için sınav salonlarına alınacaklar.

Giriş Belgeleri

Giriş belgeleri okul müdürlüklerince çıktı alınarak öğrencilerin sıralarına sınavdan önce yerleştirilecek.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir