Üslü İfadeler LGS Örnek Soruları MEB

MEB tarafından 8.sınıf öğrencileri için aylık olarak yayımlanan örnek sorulardan üslü ifade ile alakalı sorular derlenerek birleştirilmiş ve aşağıdaki çalışma sayfası oluşturulmuştur. Üslü ifadeler konusunu çalışan ve tekrar yapan öğrencilerin çözmesi gereken örnek sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlerimiz EBA üzerinden yaptıkları canlı derslerde aşağıdaki sayfayı kullanarak üslü ifadelerle ilgili çalışmaları öğrencilerine aktarabilirler. Cevap anahtarını ilerleyen safhalarda ekleyeceğim.

Lütfen sitemizdeki beğendiğiniz konulara konuytla alaklı yorum yaparak bizlere destek olun. Üslü ifadelerle alakalı LGS de çıkmış örnek sorular ve MEB in yayınladığı örnek sorular sayfasını sitemizden indirebilirsiniz.

2018 ve 2019 yılları dikkate alındığında 2021 yılında üslü ifadeler konusuyla alakalı LGS’de 2-3 soru sorulmasını beklemekteyiz.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir