Çarpanlar Katlar MEB LGS Örnek Sorular

Çarpanlar Katlar konusunda MEB tarafından yayınlanan LGS Örnek Soruları derleyerek sitemize ekliyoruz. İndirerek çıktısını alabilir, çözebilirsiniz. Derste kullanım için, örnek soruları görmek için, konuyla alakalı çalışmaları görmek için Çarpanlar Katlar MEB LGS Örnek Soruları kullanabilirsiniz.

ÇARPANLAR VE KATLAR konusu içerisinde bir tam sayının pozitif tam sayı çarpanlarını bylma, EBOB ve EKOK problemleri, aralarında asallık durumu ile ilgili MEB tarafından yayınlanmış sorular bulunmakta. Özellikle çarpanlar ve katlar da yukarıdaki kazanımlar olsa da MEB LGS sınavında EBOB problemleri ve EKOK problemleri üzerindedaha çok duruyor gibi çünkü daha önceki yıllarda çarpanlar katlar konusunda çıkmış sorulara baktığımızda ebob ve ekok problemleri daha ağır basıyor.

LGS Örnek Sorular Çarpanlar Katlar EBOB EKOK

MEB ODSGM sitesinde de bulunan örnek soruları sınava hazırlık sürecinde çözmeyi ihmal etmeyen öğrenciler için konu konu derlediğimiz sorularla sınava daha hızlı hazırlanmalarını amaçlıyoruz.

LGS sorularını çözebilmeniz için bu soruların mantığını anlayarak tekrar tekrar çözmeniz gerekiyor. Sorular şu anda derleme aşamasında. yakında sitemizde olacaktır.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir