Günlük Plan Hazırlamak Zorunlu mu?

Özellikle öğretmen kılavuz kitaplarının kaldırılmasının ardından okul denetimlerinde müfettişler tarafından istenen ve dikkat edilen belgeler arasında yer alan günlük planlar yönetmelik gereği hazırlanmak zorunda. Eğer bir dersin kılavuz kitabı yoksa o derste öğretmenin rehberi olacak günlük plan o derse gelmeden önce öğretmen tarafından hazırlanarak plan çerçevesinde ders işlenir. Dolayısıyla günlük plan hazırlamak zorunludur. Günlük plana ilişkin yönetmelikle birlikte ders planı nasıl hazırlanır sorusuna cevabını bulacağınız konumuzu linkten takip edebilirsiniz.

Günlük planda derse ilişkin öğrencilere aktarılacak kazanımlar, derste yer verilecek etkinlikler, derste konuyla alakalı çözülecek örnekler bulunur. Çözülecek örneklerin tamamıni günlük plana dahil etmeseniz de kazanım çerçevesinde ve açıklamaları ışığında o konuya ilişkin farklı örneklere de yer verebilirsiniz.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir