EBA Armalar ve Puan Yükseltme

Eba’da öğrenciler yaptıkları çalışmalara göre puan kazanabilmektedir. Bununla birlikte öğrencilere yaptıkları etkinliklere göre armalar da verilmektedir. Bu armaları burada açıklamak istiyorum.

Keşfet Armaları

Hoşgeldin: Bu arma ilk girişte kazanılır.

İlk Alıştırman:Bu arma ilk alıştırma tamamlandığında kazanılır.

İlk Beğenilen Yazın: Bu arma portfolyoda, ilk beğenilen tartışma yorumu paylaşıldığında kazanılır.

İlk Bilgi Girişin:Bu arma portfolyoya yapılan ilk bilgi girişinde kazanılır.

İlk Etkinliğin:Bu arma etkinliğe ilk katılım ile kazanılır.

İlk İletin: Bu arma ilk kez ileti paylaşıldığında kazanılır.

İlk Konu Anlatımı Etkinliğin:Bu arma ilk kez konu anlatımı etkinliği tamamlandığında kazanılır.

İlk Ödevin:Bu arma ilk ödev tamamlandığında kazanılır.

İlk Öğretmen Görüşün:Bu arma portfolyoya yapılan ilk öğretmen görüşünde kazanılır.

İlk Oylaman:Bu arma ilk oluşturulan oylama ile kazanılır.

İlk Tartışman:Bu arma ilk oluşturulan tartışma ile kazanılır.

İlk Testin:Bu arma ilk test tamamlandığında kazanılır.

Birikim Armaları

Aktif Kullanıcı: EBA’daki aktiflik Aktif Kullanıcı armasını kazandırır.

Müdavim: EBA’daki aktiflik Müdavim armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Aktif Kullanıcı arması kazanılmalıdır.

Daimi Kullanıcı: EBA’daki aktiflik Daimi Kullanıcı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Müdavim arması kazanılmalıdır.

Yazar: Sayfam alanındaki iletiler, yorumlar ve tartışmalara katılım Yazar armasını kazandırır.

Usta Yazar:Sayfam alanındaki iletiler, yorumlar ve tartışmalara katılım Usta Yazar armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Yazar arması kazanılmalıdır.

Katip:Sayfam alanındaki iletiler, yorumlar ve tartışmalara katılım Katip armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Usta Yazar arması kazanılmalıdır.

Meraklı: Sayfam alanında oluşturulmuş oylamalar Meraklı armasını kazandırır.

Araştırmacı: Sayfam alanında oluşturulmuş oylamalar Araştırmacı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Meraklı arması kazanılmalıdır.

Kaşif:Sayfam alanında oluşturulmuş oylamalar Kaşif armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Araştırmacı arması kazanılmalıdır.

Düşünür: Sayfam alanında oluşturulmuş tartışmalar Düşünür armasını kazandırır.

Filozof: Sayfam alanında oluşturulmuş tartışmalar Filozof armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Düşünür arması kazanılmalıdır.

Bilge:Sayfam alanında oluşturulmuş tartışmalar Bilge armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Filozof arması kazanılmalıdır.

Popüler:Sayfam alanındaki paylaşımların beğenilmesi, yorumlanması, favorilere eklenmesi Popüler armasını kazandırır.

Fenomen: Sayfam alanındaki paylaşımların beğenilmesi, yorumlanması, favorilere eklenmesi Fenomen armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Popüler arması kazanılmalıdır.

Süper Star:Sayfam alanındaki paylaşımların beğenilmesi, yorumlanması, favorilere eklenmesi Süper Star armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Fenomen arması kazanılmalıdır.

Paylaşımcı: Sayfam alanında paylaşılan iletiler Paylaşımcı armasını kazandırır.

Girişken: Sayfam alanında paylaşılan iletiler Girişken armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Paylaşımcı arması kazanılmalıdır.

Sosyal: Sayfam alanında paylaşılan iletiler Sosyal armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Girişken arması kazanılmalıdır.

Seçmen: Sayfam alanındaki oylamalara katılma Seçmen armasını kazandırır.

Duyarlı: Sayfam alanındaki oylamalara katılma Duyarlı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Seçmen arması kazanılmalıdır.

Yön Veren: Sayfam alanındaki oylamalara katılma Yön Veren armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Duyarlı arması kazanılmalıdır.

Katılımcı: Sayfamalanındaki etkinliklere katılma Katılımcı armasını kazandırır.

Aktif Katılımcı: Sayfamalanındaki etkinliklere katılma Aktif Katılımcı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Katılımcı arması kazanılmalıdır.

Usta Katılımcı: Sayfamalanındaki etkinliklere katılma Usta Katılımcı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Aktif Katılımcı arması kazanılmalıdır.

Çaba Gösteren: Dersler alanındaki içeriklerden yararlanma Çaba Gösteren armasını kazandırır.

Gayretli: Dersler alanındaki içeriklerden yararlanma Gayretli armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Çaba Gösteren arması kazanılmalıdır.

Çalışkan: Dersler alanındaki içeriklerden yararlanma Çalışkan armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Gayretli arması kazanılmalıdır.

Soru Meraklısı: Sınavlar alanındaki çözülen test sayısı ve testlerdeki performans Soru Meraklısı armasını kazandırır.

Soru Canavarı: Sınavlar alanındaki çözülen test sayısı ve testlerdeki performans Soru Canavarı armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Soru Meraklısı arması kazanılmalıdır.

Dahi: Sınavlar alanındaki çözülen test sayısı ve testlerdeki performans Dahi armasını kazandırır. Bu armanın kazanabilmesi için önce Soru Canavarı arması kazanılmalıdır.Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

EBA Armalar ve Puan Yükseltme” için 15 yorum

  1. Merhaba ben ebada çok fazla tes çözüyorum fakat soru canavarının %7’sinde kaldım buna çok sinirliyim ama bir çözüm bulursunuz çünkü ben devletime güveniyorum Türkiye

      1. çiğdem kartal sen soru canavarının %7 sinde kaldıysan soruları aklından atmadan çöz 50 üzerinde alırsan hem puan gelir hem de soru canavarı dolacaktır.

  2. benım 16 armam var bunlları da kendım aldım hıc bır ızledıgım vıdeo ısıme yaramadı

  3. Ben arma nasıl kazanılır diye baktım saçma sapan şeyler çıktı bunları biz de biliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir