E-Twinning Örnek Projeler ve e-Twinning Örnek Proje Listesi

e–Twinning nedir? E-Twinning; farklı kültürlerle iletişim kurmak, işbirliği yapmak ortak amaç doğrultusunda araştırma süreçlerini kullanarak bir ürün ortaya koymayı amaçlamış bir platformdur. Başka bir ifadeyle etwining nedir sorusunu yanıtlayacak olursak eTwinning, işbirliği yapmak, yeni arkadaşlar edinmek, gurupla projeler üretmek ve geliştirmek, paylaşmak, iletişim kurmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici gurupla öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu gurubun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platformdur diyebiliriz. Bu platformda sisteme üye olduktan sonra projeniz hakkında detayları oluşturur ve proje ortaklarınız belli olduktan sonra proje yönteminize göre projelerinizi tamamlarsınız. Bu yazımızda sizlere E-Twinning Örnek Projeler ve e-Twinning Örnek Proje Listesi için fikir vermeye çalışacağız.

e-tweinning projelerinde projenizin hangi aşamalarını hazırlamalıyız? PROJENİN ADI, PROJENİN AMAÇLARI, KONULAR, KULLANILAN ARAÇLAR, , ÇALIŞMA SÜRECİ, BEKLENEN SONUÇLAR, ROJENİN UYGULANIŞI hakkında bilgiler verileceği için hazırlayacağınız projeleri öncesinde bu kriterlerde değerlendirip, düşünüp daha sonra raporlaştırmanız gerekmektedir.

e-Twinning Örnek Proje Listesi

  • Senin şiirin Benim Şiirim; Projemiz şiirlerin tanıtılması ve paylaşılması projesidir. Farklı ülkenin şiirlerini biz okurken onlar da bizim şiirlerimizi okuyarak karşılıklı olarak şiirlerimiz üzerinden birbirimizi tanımayı hedefleriz.
  • Matematikte Eğlence: Web 2 araçlarla belirli yaş seviyesinde okulda görülen konuların eğlenceli şekilde öğretilmesi amaçlanır.
  • Kendimi Çiziyorum, Seni Tanıyorum; Resimlerle kendi çevremiz ve belirgin özelliklerimiz çizilerek tanıtılma amaçlanır.
  • Yöremizin Çiçeği; Çevremizdeki çiçekleri ve yetiştirme koşullarını farklı ortamlarda tekrar çoğaltma amaçlanır.

eTwinning projelerini hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? eTwinningde planlanan projeler, öğrenci merkezli etkinliklerle yürütüldüğü ve bu etkinliklerin çevrimiçi ortamda ortaklarla paylaşıldığı, farklı okullardan, farklı ülkelerden öğrencilerin işbirliğini esas alan projelerdir. Proje hazırlanırken ve geliştirilirken bu hususlara dikkat ederek çalışmalarımız üzerinde durmalıyız.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir