Sene Başı Hazırlanan Evraklar

Ortaokulda branş öğretmenlerinden idare tarafından istenen ve öğretmen dosyasına da birer örneği konan bazı dokümanları yazımızda listelemeye çalışacağız. Her yıl sene başında özellikle ilk bir ay yoğun olarak evrak hazırlama – imzalatma ve teslim etme şeklinde geçen süreçte hangi, dokümanlarla haşır neşir oluyoruz, nasıl hazırlanmalı ve dikkat edilecekler…

  • Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okullarda yapılan zümre öğretmenler kurulu toplantısı için seçilen başkan aynı zamanda ilçe zümre toplantısına da katılmaktadır. Toplantıda yönetmelik çerçevesinde belirlenen gündem maddeleri görüşülmektedir. Bir nüshası öğretmen dosyasına bir nüshası da idareye alınan kararlarla birlikte teslim edilmektedir.

  • Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Bir sınıfınız varsa sınıfınızda derse giren tüm öğretmenlerle öğrenci kişilik, beslenme, ekonomik, başarı durumunun görüşüldüğü toplantı yine MEB tarfından belirlenen gündem maddeleri ile yapılmaktadır. Bir nüshası öğretmen dosyasına bir nüshası da idareye alınan kararlarla birlikte teslim edilmektedir.

  • Veli Toplantısı Tutanağı

Sınıfınız varsa sınıfınıza ait ilk dönem ve ikinci dönemle birlikte istediğiniz zaman yapabileceğiniz veli toplantılarında oluşturduğunuz gündem maddeleri ve gündem maddelerinin görüşülmesini tutanak halinde hazırlayarak öğretmen dosyasına koyacak ve istenmezse yıl sonuna, istenirse istendiğinde bir örneğini idareye teslim edeceksiniz.

  • Yıllık Ders Planları

Dersinize ait yıllık olarak hazırlayacağınız çalışma planı bir örneğini idareye teslim edeceksiniz. Bir nüshası sizde veya bilgisayar ortamında bulunabilir.

  • Günlük Planlar

Dersinize ait öğretmen kılavuz kitap yoksa haftalık olarak hazırlayabileceğiniz kazanım, yöntem teknik gibi bilgileri içeren günlük ders planını hazırlayarak çıktı olarak veya dijital ortamda saklayacaksınız.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir