Sene Sonu Matematik Zümresi

2019- 2020 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI MATEMATİK DERSİ YIL SONU ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞI

ALINAN KARARLAR

 1. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında yıllık planların telafi eğitimleri de dikkate alınarak dikkatli bir şekilde hazırlanması ve gerekli esnekliğin sağlanması kararlaştırıldı.
 2. Hazırlanan planlarda uygulamada karşılaşılan güçlüklerin not alınarak zümre toplantılarında bu durumun dile getirilmesi kararlaştırıldı.
 3. Ders başarısının artırılması için;
  -Problemli öğrencilere derste basit görevler verilmesine,
  -Yapılan çalışmalarda sınıf seviyesinin gözetilmesine,
  -Soru veya test çalışmalarında öğrencilerin daha çok tahtayı kullanma fırsatı verilmesine,
  -İmkânlar ölçüsünde bütün öğrencilere söz hakkı verilmesine karar verildi.
 4. Öğrenci-veli-öğretmen işbirliğinin sağlanması için çalışmaların devam etmesi, sadece yüzyüze değil telefon, whatsapp gibi iletişim kanallarıyla da velilerle görüşme yapılması kararlaştırıldı.
 5. Derste ve ders dışında öğrencilerin anadilimizi düzgün kullanması için dönütler verilmesi kararlaştırıldı.
 6. Soyut konuların daha da somutlaştırılması için öğrenciyi merkeze alacak çalışmalar yapılmasına karar verildi.
 7. Salgın süresince ve sonrasında temizlik konusuna vakit ayrılmasına, el yıkama, hijyen gibi konularda öğrenci-veli bilgilendirmelerinin yapılmasına karar verildi.
 8. Dünya ve Ülkemiz genelinde yaşanılan salgın COVİD-19 süreci nedeniyle maske kullanımı ve fiziki mesafeye dikkat edilmesi, temizlik, sağlık konularının ön planda tutulması kararlaştırıldı.

Mehmet Ali

1fen1mat.com olarak branşımız gereği başta ortaokul matematik ve fen bilimleri öğretmenleri için gerekli dosya dokümanlarla birlikte yetişebildiğimiz kadarıyla diğer branş derslere ait dosyalarla da sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Lazım olan dosya doküman için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tüm paylaşımlarımız ücretsizdir. Mehmet Ali UZ - Matematik Öğretmeni Abdullah YEŞİLYURT-Matematik Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir